Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti
Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti ve su kaçağı tamiri bina tadilatında hiç şüphe yok ki en zor ve de en zahmetli süreçlerin başında gelmektedir. Tamir işleminden ziyade su sızıntısının veya su kaçağının yerini tespit etmek oldukça zor, sıkıntılı, zaman alan ve bir o kadar da meşakatli bir iştir. Bu saatlerce ve hatta bazen günlerce dahi sürebilir. Yapıda oluşabilecek tahribat ve kirlilik ise cabasıdır!

Bir çok yeri kırıp dökerek aranan, deneme – yanılma yöntemi uygulanan, ciddi zaman kaybına ve külfete neden olan su sızıntısı veya su kaçağı tespiti günümüz teknolojisi ile çok kısa sürede, kırıp dökmeden gerçekleştirilmektedir. Üstelik kaçağın olduğu yer milimi milimine tespit edilmektedir. Başka bir deyişle su sızıntısının veya su kaçağının olduğu nokta teknolojik cihazlar yardımı ile noktası noktasına tespit edilmektedir.

Gerek konutlarınız olsun, gerekse iş yerleriniz olsun, yapılarınızın tesisatında zamanla muhtelif nedenlerden dolayı oluşan çatlaklar ve delinmelerden kaynaklı su sızıntısı ya da kaçak oluşabilmektedir. Bu sızıntı veya kaçağı bulmak ise oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Su her zaman sızıntının olduğu bölgeden kendini dışarı bırakmaz.

Su, kaçağın olduğu bölgeden daha farklı bi yerden kendini dışarı bırakabilir. O sebeple birçok insan bu konuda büyük yanılgı yaşayarak binasını şantiye alanına çevirir. Bulana kadar tahmin edilen bölgeyi kırmak, zaman kaybı, iş gücü kaybı, maddi yük ve ciddi anlamda kirlilik anmlamına gelmektedir. Bu işlem için ve sonrasında kırılan yerlerin tekrar eski haline getirilmesi için harcanacak para binlerce lirayı bulmaktadır. O nedenle artık bu tür maceralara girmenin hiçbir anlamı ve gereği yoktur.

Su Kaçağı Tespiti‘nde Teknolojik Çözüm

Günümüz teknolojisi ile su tesisatlarındaki sızıntı ya da kaçak kısa zamanda noktasal olarak tespit edilebilmektedir.

Tesisatınızın gerek sıcak su hattında, gerekse soğuk su hattındaki herhangi bir kaçak hiçbir yeri kırmadan, çok kısa zamanda noktası noktasına tespit edilebilmektedir. Eski sistemsizliğin ve ekipmansızlığın vermiş olduğu maddi-manevi tüm sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır. Size maddi olarak da, zaman olarak da ciddi tasarruf imkanı sağlamaktadır.

Unutulmaması gereken bir konu vardır ki; o da hiçbir teknoloji insan olmadan çözüm üretememektedir. Firmamız, Su kaçağı tespitinde teknolojinin en son ürünleri olan ekipmanları tercih ederken, ekibini de işinde uzmanlaşmış, donanımı güçlü, iletişimi kuvvetli arkadaşlardan oluşturmaktadır. Deneyimli, uzman arkadaşlarımız size yardımcı olacak, sorununuzu en kısa zamanda çözüme kavuşturacaktır.

Firmamız yapmış olduğu tüm su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiri işlemlerine 2 yıl %100 kapsamlı garanti vermektedir. Tıkanıklık açma servisi bu garanti kapsamında değildir.

 

GEBZE PETEK TESİSAT
0542 434 02 02