Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tamiri
Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı Tamiri, milimi milimine tespit işlemi tamamlandıktan sonra sızıntının veya kaçağın olduğu alanda gerekli tadilat işleminin yapılmasıdır.

Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça kolaylaşan ve çok kısa sürelerde gerçekleştirilen su kaçağı tamiri, hem vakit olarak, hem de ekonomik olarak tasarruf etmemizi sağlamaktadır. Oluşabilecek büyük masrafları asgari düzeylere çekmekte ve yaşanabilecek büyük sıkıntıları ve de hasarları gidermektedir.

Bilindiği gibi eski yöntem tesisat tamirinde sadece su kaçağının olduğu yeri tespit edebilmek saatler ve hatta bazı kaçaklarda günlerce sürmekteydi. Tesisatçı tarafından tahmin edilen bölge kırılıp bakılmaktaydı. Kaçak ya da sızıntı bulunana kadar tahmin yöntemi ile kırma işlemi sürmekteydi. En sonunda bulunan alana gerekli müdahale yapılarak sorun çözüme kavuşturulmaktaydı. doğal olarak kaçağı ararken deneme yanılma yöntemiyle kırdığımız yerlerin kapatılarak tekrar eski haline getirilmesi ayrı bi zaman ve de ayrı bir masraftı. Neyse ki, bu sıkıntılı, zahmetli ve son derece masraflı yöntem artık geçmişte kaldı. Gelişen teknoloji bu konuda büyük rahatlık getirdi.

Yapıların tesisatında oluşan sızıntı veya kaçağın; gelişen teknolojinin son ürünü ekipmanlar (akustik dinleme cihazları, termal kameralar v.b.) ile milimi milimine tespit edilebildiğinden bahsetmiştik. Yeri tespit edilen su sızıntısı veya su kaçağının olduğu noktadaki fayans ya da seramik kırılır (1 fayanslık/seramiklik, çok nadir 2 fayanslık/seramiklik alan) ve tesisat borusuna ulaşılır. Parke veya başka malzemeden yapılmış zeminler de keza, yine aynı şekilde, aynı boyutta alan kırılarak kaçağın olduğu tesisat borusuna ulaşılır. Bu küçük alanın kırılma sebebi de takdir edersiniz ki tesisat borularına gerekli kaynak işleminin yapılabilmesi içindir.

Burada uzman ekibimiz tarafından su tesisatına bir daha kesinlikle sorun yaşanmayacak şekilde gerekli tamir işlemi yapılarak onarım işlemi tamamlanır. Tamir işlemini gerçekleştirebilmek için kırılan bu küçük alan sızıntıdan dolayı ıslandığından kuruması için bir süre açık bırakılır. Böylelikle duvar tarafından emilen suyun rutubet yapma ihtimali de ortadan kalkar. Tam kurumadan kapatılan alanlarda oluşacak rutubet nedeniyle kabarma ve nemlenme gözlenmektedir.

 
GEBZE PETEK TESİSAT
0542 434 02 02